עיצוב מסלעות דורש חשיבה נכונהבמידה וגודל הגינה שלכם מאפשר זאת או שמא אתם עומדים בפני שיפוץ נרחב, עיצוב מסלעות בגינה יהוו תוספת נפלאה לגן ויהפכו את הגינה שלכם לשם דבר.
עיצוב גינה מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. גינה מעוצבת תגדיל את הבית ותעניק תחושה מזמינה ונעימה. עיצוב גינה תוך שימוש נכון באלמנטים שונים כמו סלעים יצור מראה נעים וטבעי מסגרת ותיחום לבית ולחלקי הגינה השונים ויתרום לשיפור משמעותי של האווירה. שילוב מסלעה בגינה נפוץ בגינות פרטיות וחצרות של בתים משותפים. השימוש במסלעה מתאים לגינות גדולות או קטנות וכיום ניתן להעשיר את מראה הגינה באמצעות עיצוב סלעים ייחודי.
עיצוב מסלעות היא חשיבה נכונה ביותר בכל הנוגע לאסתטיקה של גינה. הליך העיצוב אורך לא מעט זמן מטעם האמן ודורש סבלנות רבה, תכנון נכון ויכולת עיצוב ברמה גבוהה. האמן יושקו פינצי הינו מומחה בתחום עיצוב סלעים, פסלי גן, שבילים ושערים, מפלים ומזרקות. עבודתו של יושקו מזכירה בניה בלגו כאשר הסלעים משמשים כקוביות משחק שניתן להזיזן ולהתאימן לצורך עיצוב.


טרם הליך העיצוב יש להחליט על מיקום המסלעה

טרם הליך העיצוב יש להחליט על מיקום המסלעה. המקום הטוב ביותר הוא מדרון כי אז אותה מסלעה תהיה כלי לעצירת סחף ותשמש כקיר תומך. במקרים מהסוג הזה, כדאי לעצב את המסלעה בשילוב צמחייה, אך ניתן להתאימה גם לצד בריכות נוי.

 

בתכנון גינת נוי ניתן לקבוע ממה תורכב המסלעה

אמנם בטבע אין אפשרות לקבוע את הרכב החומרים של המסלעה, אבל בעת הליך העיצוב ניתן בהחלט לקבוע אילו חומרים ישמשו ליצירת סלעים כגון בטון על מנת לאפשר יצירת תנאים מתאימים לסוגי הצמחייה השונים. לצורך כך, יש ללמוד אודות דרישות הצמחים מבחינת סוג הקרקע ומבחינת השקייה ודישון. יש לזכור את האלמנט הפרקטי- המסלעה חייבת להיות מבנה עמיד ויציב ובשל כך קיימת חשיבות רבה להיעזר באיש מקצוע מומחה. בעת ההחלטה להוסיף מסלעה לגינה לא רק משדרגים את מראה הגינה אלא גם יוצרים אזור המתאים לגידול צמחייה או גינת תבלין. עיצוב מסלעה היא עבודה המיועדת למומחים בלבד ודורשת זמן רב והשקעה במטרה להתאים את העיצוב לקונספט הכללי של הגינה. אמן המתמחה בעיצוב מסלעה כדוגמת פינצי יודע לבחור את החומרים הנכונים ביותר, גודל המסלעה וכן זווית ומיקום מתאימים. באמצעות עיצוב מתאים ניתן לראות את החלום מתגלם בחומר. בחירת המקום המתאים תסייע רבות לתכנון המסלעה. ניתן לבחור באור משופע וכך ליצור מצב בו המסלעה תשתלב היטב בזרימה של מי הגשמים.


בעת עיצוב מסלעה יש לשאול מהי רוח הגן

מסלעות אינן רק פתרון לבעיות אלא בעיקר מהוות אלמנט בעל נוכחות כבדת משקל בגינה. מסלעה בעלת מראה חיוני נחשבת לאחד האלמנטים היפים ביותר בגינה ומושכת את העין.
בבואו לעצב מסלעה האמן יושקו פינצי מתחיל בסדרת שאלות כגון מהי רוח הגן? מהי שפת הדימויים אשר ברצון הלקוח ליצור? מסלעה תשתלב באופן נפלא בגינה ליצירת אווירה טבעית וזורמת. שמירת הרמוניה בגינה תיווצר כתוצאה משימוש בשפה אחידה בין המרכיבים השונים והמסלעה.


עיצוב גינה

בשונה מארכיטקטורת הנוף הקלאסית שאפיינה גני עבר מפוארים, עיצוב גינה בימינו מאפשר תכנון גינות ללא כל התחייבות לתוואי נוף מסוים. העיצוב המודרני מציע אלטרנטיבה שונה בשל יצירת סביבה אורגנית וכן צורך בחסכון במים שהביא ליצירה של סגנונות גינון חדשים תוך שימוש בחומרים טבעיים כמו בטון לעיצוב סלעים בגינה.


הסלעים מאפשרים ליצור חיקוי של הטבע

האני מאמין של פינצי הוא כי הסלעים יכולים ליצור חיקוי אמיתי של הטבע בגינה הפרטית. באמצעות יצירת פינות קסומות הכוללות סלעים מעוצבים ניתן להעביר את תחושת המרחב לתוך הגינה. בסטודיו ניתן להתייעץ עימו על מנת לבחור באופן מושלם את החומר המתאים לעיצוב הסלע תוך קבלת ייעוץ והכוונה על מנת שתהיו מרוצים.

טואול הקמת אתרי אינטרנט